Szanowni Państwo,
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w szkoleniu warsztatowym p.n. „Przyroda łagodzi zmiany klimatu – prowadzenie działań adaptacyjnych poprzez wykorzystanie zielonej i niebieskiej infrastruktury”. Szkolenie odbędzie się w dniach od 11 do 13 kwietnia 2019 r. w Miliczu ( początek godz.9.30 czwartek, zakończenie godz.14.00 sobota).
Szkolenie ma na celu:
Szkolenie skierowane jest do przedstawicieli Regionalnych Dyrekcji Ochrony Środowiska, Regionalnych Dyrekcji Lasów Państwowych, Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, Parków Krajobrazowych, Ośrodków Doradztwa Rolniczego, uczelni i podmiotów badawczych, podmiotów rozwoju regionalnego, samorządów, organizacji pozarządowych oraz osób zainteresowanych tą tematyką.
Więcej informacji w załączonym zaproszeniu.
Zgłoszenia prosimy kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 4 kwietnia 2019 r. tel.76 86 294 30.
Pytania dotyczące szkolenia oraz projektu można kierować na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 600 276 829 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 76 862 94 30
Warsztat jest jednym ze szkoleń realizowanych w ramach projektu „Współdziałanie środowisk na rzecz adaptacyjności do zmian klimatycznych poprzez małą retencję i ochronę bioróżnorodności” dofinansowanego ze środków POIŚ oraz NFOŚiGW a realizowanego przez Fundację Ekologiczną „Zielona Akcja”.
Zaproszenie
| Do pobrania |
Zgłoszenie
| Do pobrania |
Projekt „Współdziałanie środowisk na rzecz adaptacyjności do zmian klimatycznych poprzez małą retencję oraz ochronę bioróżnorodności” realizowany w okresie od lipca 2017 r do czerwca 2019 przez Fundację Ekologiczną „Zielona Akcja”, finansowany ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.
Celem głównym projektu jest podniesienie wiedzy i integracja środowisk mających największy wpływ na działania w zakresie adaptacji do zmian klimatycznych poprzez wykorzystanie małej retencji do odnowy zasobów wodnych i przywracania równowagi środowiska przyrodniczego. Projekt będzie realizowany na terenie województw opolskiego, dolnośląskiego, lubuskiego i wielkopolskiego. Skierowany jest do podmiotów szczebla wojewódzkiego odpowiedzialnych za gospodarowanie wodą oraz ochronę bioróżnorodności oraz decydentów samorządowych, organizacji i społeczności lokalnych. Ma umożliwić współpracę, przekazywanie dobrych praktyk i mobilizować środowiska do działań adaptacyjnych zarówno na szczeblu regionalnym jak i lokalnym.
Zaplanowane działania wykorzystują doświadczenia wypracowane w trakcie realizacji projektów p.n „ Mała retencja, duża sprawa” „Zadrzewienia śródpolne dla ochrony bioróżnorodności i klimatu” oraz „Wzmocnienie udziału społeczności lokalnych w decyzjach dotyczących adaptacji do zmian klimatu”.
Działania projektu:
Kontakt: Irena Krukowska-Szopa Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz Agnieszka Bughardt Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 76 86 294 30
Patronat projektu:
Instytut Ochrony Środowiska – Państwowy Instytut Badawczy
ul. Krucza 5/11D
00-548 Warszawa